Hej.
Det har blivit lite justeringar i träningstiderna. Fom oktober så tränar vi:
Måndagar 20:45 - 22:00
Onsdagar 19:30 - 21:00
All träning är i Åsa Idrottshall.
Vissa veckor spelar andra lag match på vår träningstid - då har vi en extra träningstid på fredag kl 18:15 - 19:30 istället.
Ligger i kalendern
Vi har även fått lite information angående vårt kommande matchspel.
Alla matcher kommer spelas utan publik & fik.
När vi har hemmamatch kommer vi som vanligt behöva hjälp med sek:et, någon som ställer upp som matchvärd och tar emot gästande lag och gästande lags chaufförer samt lite övriga poster.
Det är strikta förhållningsregler runt hur matcherna skall gå till - men det tar vi lite längre fram.
När vi åker på bortamatch så uppmanas vi till samåkning - de föräldrar som kör får då lov att följa med in och titta på matchen. Även detta skall styras upp i förhand - återkommer även här med mer info.
Det blir en liten annorlunda säsongsstart mot vad vi är vana vid - men vi får i alla fall komma igång och spela igen. SOM VI VÄNTAT!
Vi ses!